Niezwykła akcja ratunkowa na wodach Oslo – Tesla w roli głównej

Mateusz Wolski

Niespodziewany zwrot akcji na fiordzie w Oslo, gdzie Tesla z pasażerami na pokładzie znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. Na ratunek pospieszyła niecodzienna ekipa z pływającej sauny.

W czwartkowe popołudnie spokojna powierzchnia fiordu w Oslo stała się sceną dramatycznego wypadku. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać Teslę powoli zanurzającą się w chłodnych wodach, a na jej dachu – dwie osoby desperacko szukające ratunku. Sytuacja wydawała się beznadziejna, aż do momentu, gdy na horyzoncie pojawiła się pływająca sauna.

Kapitan sauny, Nicholay Nordahl, podzielił się z norweskim dziennikiem „VG” przebiegiem akcji ratunkowej. Dowiedział się o niebezpieczeństwie od jednego z pasażerów Tesli i natychmiast ruszył z pomocą, docierając na miejsce zdarzenia w rekordowym tempie. Dzięki zorganizowanej akcji obie osoby z dachu samochodu zostały bezpiecznie przetransportowane na brzeg i miały okazję ogrzać się w saunie, co z pewnością było nieoczekiwanym zakończeniem ich przygody.

Niezwykła akcja ratunkowa na wodach Oslo – Tesla w roli głównej

Za kierownicą Tesli siedział jej właściciel, który przyznał, że przyczyną wypadku była pomyłka. Wierząc, że samochód jest w trybie parkowania, nacisnął pedał gazu, co doprowadziło do zaskakującego finału. W rozmowie z „VG” nie krył wdzięczności dla użytkowników sauny, którzy „uratowali im życie”. Tesla została później wyciągnięta z fiordu, a całe zdarzenie przypomniało o popularności pływających saun w Norwegii, które nie tylko służą relaksowi, ale jak się okazuje, mogą również stać się bohaterami niecodziennych akcji ratunkowych.

Udostępnij
Zostaw komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments